Jak wybrać najlepszy akumulator do skutera

Akumulatory do skuterów, motocykli, quadów

 

Jak wybrać najlepszy akumulator do skutera. Porady i wskazówki.

Coraz łagodniejsze zimy sprawiają, że jazda skuterem w Polsce jest możliwa przez większą część roku. Ten sposób komunikacji cieszy się coraz większą popularnością. Wynika to z niższych kosztów utrzymania w porównaniu z samochodem. Skuterem dużo łatwiej jest się przemieszczać po zatłoczonym mieście oraz go zaparkować. Spotkamy je w największych miastach: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku. A także w tych mniejszych: Kalisz, Konin, Toruń, Leszno. To dzięki nim tysiące Polaków mogą dojechać codziennie do pracy, szkoły, na uczelnię.

Akumulator do skutera to jedna z jego podstawowych części. Bez niego nie odpalimy pojazdu, nie oświetlimy sobie drogi. Właściwie dobrany i obsługiwany może posłużyć przez długi czas. Niezawodność jego działania daje poczucie bezpieczeństwa i zwiększa komfort użytkowania pojazdu.

Jaki akumulator do skutera?

Zakup akumulatora do skutera nie wiele różni się od zakupu akumulatora do quada, czy motocykla. Za nim udamy się do sklepu, dowiedzmy się jakie parametry musi mieć. Te informacje znajdziemy w instrukcji obsługi pojazdu lub na etykiecie obecnie używanej baterii. Najważniejsze dane to:

  • pojemność (Ah),

  • napięcie (6V, 12V),

  • układ biegunów i wymiary.

Jeśli nie mamy tych danych, poprośmy o pomoc sprzedawcę w sklepie. Wówczas wyszuka on dla nas w katalogu, jaki akumulator polecany jest do naszej maszyny. Może też na tej podstawie wybrać jego odpowiedniki różnych producentów. Hurtownia akumulatorów Akumar jest dystrybutorem wielu marek akumulatorów m.in. Tuborg, Yuasa, Fullbat, Reco. Są to dobrze znane marki, a ich produkty cechuje wysoka jakość.

Warto się zastanowić, jaki rodzaj technologii będzie dla nas odpowiedni. Dla miłośników rozwiązań tradycyjnych i ekonomicznych najlepszy będzie akumulator kwasowo-ołowiowy z płynnym elektrolitem.

Klientom, którzy chcą mieć jak najlżejszy pojazd, sprawdzi się akumulator litowo-jonowy (LiFePo4, Li-Ion).

Bardzo wygodne w stosowaniu są bezobsługowe akumulatory żelowe lub AGM. Ich zaletą jest również to, że nie wycieka z nich elektrolit. Jeśli nie wiesz, jaki akumulator do skutera kupić – zapytaj naszych sprzedawców.

Hurtownia akumulatorów Akumar oferuje wiele modeli akumulatorów do skuterów i motocykli. Najpopularniejsze modele akumulatorów: YB4L-B, YTX4L-BS, YTX5L-BS, YTX7A-BS kupisz w naszych oddziałach.

Zastanawiasz się, gdzie kupić akumulator sprawdź w zakładce Adresy sklepów.

Jak naładować akumulator w skuterze?

Skutery to pojazdy sezonowe. Zaleca się, aby na czas, kiedy nie są użytkowane, wymontować z nich akumulator. Wskazane jest przechowywanie go w suchym pomieszczeniu i podładowywanie co kilka tygodni. Do tego celu warto użyć ładowarki automatycznej. Przykładem takich urządzeń są ładowarki Tuborg TC-3L, Victron Blue Smart, RECO STC 10, czy njanowszy model RECO STC 6L. Po podłączeniu do akumulatora cały proces przebiega automatycznie i nie wymaga dodatkowych działań użytkownika. Ładowarka sama dobiera parametry prądu do stanu baterii. Po zakończeniu ładowania przechodzi w stan konserwacyjny. Jeśli wykryje spadek napięcia na akumulatorze, znowu go podładowuje.

Ładowarka automatyczna do akumulatorów to proste i wygodne w użyciu urządzenie. Dzięki niemu można zadbać o swoją baterię, nie będąc ekspertem w tej dziedzinie.

Kup akumulator do skutera online

Jeśli w twoim mieście nie ma naszego sklepu z akumulatorami, rozważ zakup akumulatora do skutera online. Wartym polecenia jest profesjonalny sklep internetowy z akumulatorami sklep.prostowniki-akumulatory.pl. Sklep powstał w 2008 roku. Posiada ugruntowaną pozycję na rynku i ogromne doświadczenie w sprzedaży internetowej akumulatorów. Świadczą o tym opinie zadowolonych klientów. Sklep realizuje wysyłki w ciągu 24 godzin w dni robocze. Sprawdź ofertę już dziś.

Categories

Masz pytania?