Akumulatory Exide Dual AGM

Akumulator Exide dual agm
Akumulatory Exide DUAL AGM produkowane są w dwóch wersjach: z płaską płytą lub płytą orbitalną z odpowietrzaniem VRLA.
Exide Dual AGM to jeden z typów bezobsługowych akumulatorów przeznaczony do zastosowań morskich. Do jego zadań należy rozruch silnika oraz zasilanie urządzeń pokładowych. Polecany jest do łodzi oraz większości rodzajów kamperów i przyczep kempingowych. Jego zaletą jest wysoka moc rozruchu.
Zastosowanie w jego konstrukcji technologii AGM, szczelnej obudowy oraz regulowanych zaworów odpowietrzających VRLA, daje wiele możliwości instalacji. Można go zamontować w kabinie pasażerskiej oraz w dużym nachyleniu. Zabezpieczenie przed wyciekaniem ułatwia utrzymanie go w czystości. Natomiast zabezpieczenie przed iskrzeniem daje większe poczucie bezpieczeństwa.
Konserwacja tego typu akumulatora nie sprawia kłopotu, ponieważ jest całkowicie bezobsługowy. A czas potrzebny na jego ładowanie jest o 50% krótszy. To idealne rozwiązanie w dłuższych okresach nieużywania. Cechy takie, jak duża odporność na wibracje i przechyły, zabezpieczenie przed wyciekami czynią go niezawodnym.
Exide jako jeden z nielicznych producentów określa pojemność akumulatorów w Wh. Ułatwia to właściwy wybór produktu odpowiedniego do indywidualnych potrzeb klienta. Exide Dual AGM mieści się w przedziale pojemności od 350 Wh do 2100 Wh.