Exide - Akumulatory samochodowe

akumulatory samochodowe Exide

Akumulatory samochodowe Exide przeznaczone są do aut osobowych zarówno nowoczesnych, jak i starszych modeli. Ich produkty znajdziemy na rynku oryginalnego wyposażenia oraz na rynku wtórnym. Inżynierowie z fabryk Exide przez cały czas je modyfikują, aby podołały innowacjom wdrażanym przez producentów aut. 

Nowe rozwiązania wprowadzane w pojazdach w większości zasilane są elektrycznie. A to sprawia, że zapotrzebowanie na prąd w nowoczesnych samochodach ciągle rośnie. Dodatkowo, wprowadzone restrykcje dotyczące emisji dwutlenku węgla, wymuszają stosowanie takich technologii, które podniosą wydajność akumulatora oraz skrócą czas potrzebny na jego doładowanie. Sprostanie tym wszystkim wymaganiom stanowi spore wyzwanie dla producentów akumulatorów.

Carbon Boost 2.0.

Rosnące oczekiwania dotyczące wydajności i efektywnej pracy akumulatora wymusiły na producentach wprowadzenie nowych rozwiązań. Jednym z nich jest unikalna technologia Carbon Boost 2.0 wprowadzona przez Exide. Opiera się ona na zastosowaniu ulepszonych dodatków węglowych na płytach akumulatora. Zaletą tego rozwiązania jest:
  • lepszy przepływ ładunku,
  • zmniejszenie ilości gromadzących się na płytach ujemnych akumulatora siarczanów, które ograniczają efektywne ładowanie.
Dzięki temu akumulatory zyskują niezrównane możliwości ładowania i dłuższą żywotność.

W ofercie akumulatorów do samochodów osobowych Exide znajdziemy następujące serie:

  • tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowioweExide Classic, Exide Excell, Exide Premium,
  • akumulatory do aut z systemem Start-StopExide AGM, Exide EFB.