Deca DC Traction

prostownik do akumulatorów trakcyjnych

Deca DC Traction to wyjątkowa seria produktów. Skonstruowano je do ładowania akumulatorów trakcyjnych. Akumulatory trakcyjne mają zwykle duże pojemności i pracują w specyficzny sposób. Ich praca przebiega w cyklach, w których są głęboko rozładowywane i ponownie ładowane. Tego typu baterie spotkamy w łodziach, podnośnikach, wózkach widłowych, zamiatarkach. Oczekuje się od nich wydajności oraz ciągłej gotowości do pracy. Aby spełnić te oczekiwania, potrzebują specjalnego prostownika.

Prostowniki z serii DC Traction polecane są do obsługi akumulatorów kwasowo-ołowiowych głębokiego rozładowania typu WET, GEL, AGM o napięciach 6V, 12V lub 24V. Można też ich użyć do obsługi ołowiowych akumulatorów samochodowych.

Urządzenie można wykorzystać na wiele sposobów. Dlatego producent zadbał, aby było łatwe w obsłudze. Jego pracą steruje mikroprocesor, który automatycznie dobiera parametry ładowania właściwe dla konkretnego akumulatora. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej charakterystyki ładowania prostownik jest wydajny, a czas ładowania krótki.

Tryb konserwacyjny „Floating” to funkcja, która pozwala pozostawić prostownik podłączony do urządzenia przez długi czas i kontrolować poziom jego naładowania. Dzięki temu bateria jest gotowa do użycia w każdym momencie.

Czujnik temperatury reguluje wartość napięcia ładowania w stosunku do temperatury otoczenia. Liczne zabezpieczenia m. in. przed:

  • iskrzeniem,
  • odwrotną polaryzacją,
  • zwarciem

podnoszą poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania prostownika.