Ładowarki Blue Smart

ładowarki blue smart
Ładowarki Blue Smart przeznaczone są do ładowania akumulatorów motocyklowych i samochodowych oraz akumulatorów w pojazdach rolniczych, łodziach, kamperach i przyczepach kempingowych. Te przydatne, w przydomowym garażu, jak i profesjonalnym warsztacie, urządzenia przeznaczone są do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych oraz litowo-jonowych. W serii ładowarek Victron Blue Smart znajdziemy trzy rodzaje urządzeń:
 • IP 22,
 • IP 65,
 • IP 67.
Każdy z modeli jest dostępny w różnych wariantach napięcia oraz natężenia prądu ładowania.

Cechy wspólne ładowarek Blue Smart

Zdalne zarządzanie pracą ładowarki

Wszystkie urządzenia z serii Blue Smart obsługują technologię Bluetooth. Dzięki temu można zarządzać ich pracą za pośrednictwem tabletu lub smartphona. Po pobraniu i zainstalowaniu w smartphonie lub tablecie aplikacji Victron Connect można sparować je z ładowarką Victron Blue Smart. Aplikacja umożliwia odczytywanie i konfigurację  parametrów ładowarki oraz aktualizację jej oprogramowania. Na ekranie smartphona domyślnie wyświetlane są wartości napięcia i natężenia prądu. Oprogramowanie jest kompatybilne z systemami iOS i Android.

Ładowanie akumulatorów litowo-jonowych

Ładowarki Victron Blue Smart mają zaprogramowany specjalny tryb ładowania akumulatorów litowo-jonowych Li-ion (LiFePO4) z automatyczną ochroną podnapięciową po resecie. Proces ładowania akumulatorów litowo-jonowych przebiega w 3 etapach (bulk – absorption – float).

Zabezpieczenia

W trosce o bezpieczeństwo użytkownika w ładowarkach Smart Blue zastosowano zabezpieczenia przed:
 • przegrzaniem,
 • odwrotną polaryzacją podczas podłączania,
 • zwarciem.

Łatwe przechowywanie w trybie Storage Mode

Ładowarka pracując w trybie Storage Mode, chroni akumulator podczas przechowywania i utrzymuje go na właściwym poziomie naładowania. Odpowiednio dobrane napięcie zapobiega rozwarstwieniu elektrolitu. Dzięki temu proces zasiarczenia jest znacznie spowolniony, ograniczona jest korozja płyty dodatniej, a przez to wydłuża się żywotność akumulatora.

Regeneracja akumulatorów całkowicie rozładowanych

W odróżnieniu od innych marek ładowarki Blue Smart podejmują próbę naładowania całkowicie rozładowanego akumulatora. Początkowo wymuszają zasilanie akumulatora prądem o niskim natężeniu. W momencie, gdy napięcie między biegunami jest wystarczające, przełączają się na zwykły tryb  ładowania.

Tryb zasilania i wysoka wydajność

Tryb zasilania w ładowarkach Blue Smart umożliwia użycie ich jako źródła zasilania prądem stałym.

Ładowarki Blue Smart są bardzo wydajne. Ich efektywność wynosi ponad 90%. Dzięki temu emitują one dużo mniejszą ilość ciepła oraz zużywają mniej energii podczas pracy.

Montaż na płaskiej powierzchni

W obudowach urządzeń Blue Smart znajdują się otwory, które umożliwiają przymocowanie ich na stałe do płaskiej powierzchni.

Blue Smart IP22 Charger

ładowarki blue smart

Ładowarka Blue Smart IP 22 realizuje 6 stopniowy algorytm ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Mikroprocesor automatycznie dostosowuje parametry ładowania do stanu akumulatora.

Korzystając z trybu Expert w aplikacji Victron Connect możemy modyfikować niemal wszystkie parametry ładowania oraz ograniczenia czasowe algorytmu.

W razie potrzeby, urządzenie jest chłodzone wbudowanym wentylatorem. Jeśli zależy nam na tym, aby praca ładowarki była bezgłośna, możemy skorzystać z trybów Night lub Low. Wówczas maksymalny prąd wyjściowy zostaje zredukowany do 50 % wartości znamionowej, a wentylator się nie załącza.

Ładowarki Blue Smart IP22 dostępne są w kilku wariantach:

 • z napięciem 12V i prądem ładowania 15A, 20A lub 30A,
 • z napięciem 24V i prądem ładowania 8A, 12A lub 16A.

Ze względu na niski poziom ochrony IP22 przeznaczone są do użytku wewnątrz pomieszczeń.

Wodoodporna ładowarka BlueSmart IP67

ładowarka blue smart ip65

Inteligentny siedmiostopniowy algorytm ładowania umożliwia uzyskanie najlepszej wydajności akumulatora. Ładowarka zapewnia akumulatorowi potrzebną moc, utrzymuje go w dobrym stanie, poprawia jego wydajność oraz wydłuża czas eksploatacji.

Urządzenie pracuje bezgłośnie, ponieważ nie ma wbudowanego wentylatora, ani innych ruchomych części.

Łatwe podłączanie akumulatora
Do ładowarki dołączone są zaciski krokodylkowe oraz końcówki oczkowe M8, które umożliwiają łatwe podłączenie do akumulatora. Jeżeli jest to konieczne, akumulator może pozostać podłączony na stałe.

Bogate wyposażenie dodatkowe

Do ładowarek Victron Blue Smart IP65 można dokupić wiele użytecznych akcesoriów. Znajdziemy wśród nich np.:
 • dodatkowy przewód o długości 2m,
 • autozłącze,
 • futerał w kształcie walizki do wygodnego przechowywania i transportowania ładowarki i akcesoriów,
 • gumową osłonę chroniąca przed obiciem,
 • uchwyt do montażu na ścianie,
 • wskaźnik baterii.

  Ładowarki Victron Blue Smart IP65 dostępne są w wielu kombinacjach parametrów prądu ładowania:
 • napięcie 6V lub 12V  i prąd ładowania 1.1A,
 • napięcie 12V  i prąd ładowania 4A, 5A, 7A, 10A, 15A lub 25A,
 • napięcie 24V i prąd ładowania 5A, 8A lub 13A.
  Uwaga: starszy model IP65 12/5 został zastąpiony mniejszym odpowiednikiem: IP65s 12/5  

Wodoodporna ładowarka BlueSmart IP67

Ładowarki Blue Smart IP67 charakteryzują się najwyższym poziomem ochrony wśród produktów z serii Blue Smart. Zawdzięczają to szczelnej obudowie odlanej z aluminium oraz zatopionym w żywicy  elektronicznym elementom. Dzięki temu są bardzo odporne na wilgoć, zanieczyszczenia oraz wstrząsy.

Urządzenie pracuje bezgłośnie, ponieważ nie ma wbudowanego wentylatora, ani innych ruchomych części.

Dzięki pięciostopniowemu algorytmowi ładowania urządzenie dostarcza akumulatorowi potrzebną moc, utrzymuje go w dobrym stanie, poprawia jego wydajność oraz wydłuża czas eksploatacji.

Ładowarki Victron Blue Smart IP67 dostępne są w następujących wariantach:

 • napięcie 12V z prądem ładowania 7A, 13A, 17A lub 25A,
 • napięcie 24V z prądem ładowania 5A, 8A lub 12A.