Deca Life

Deca Life

Deca Life 30 i Deca Life 120 to profesjonalne ładowarki do akumulatorów z funkcją podtrzymania napięcia. Przeznaczone są do ładowania akumulatorów 12V:

  • litowych (LiFePO4),
  • kwasowo-ołowiowych (Wet, AGM, GEL) rozruchowych oraz głębokiego rozładowania.

Przy pomocy tych urządzeń naładujemy akumulatory o różnych pojemościach. Od małych motocyklowych po duże baterie do aut ciężarowych i ciężkiego sprzętu budowlanego.

Produkty Deca Life mają wiele użytecznych programów, które pomagają dbać o akumulator we właściwy sposób oraz ułatwiają obsługę urządzenia.

Programy podstawowe to:

  • ładowanie,
  • wyrównanie,
  • zasilanie (podczas diagnostyki instalacji elektrycznej pojazdu).

Dodatkowe programy, które można uruchomić z menu konfiguracji to:

  • zasilacz podczas wymiany akumulatora,
  • zasilacz dla showroom,
  • zasilacz stabilizowany,
  • odsiarczanie akumulatora,
  • ładowarka ze spersonalizowanym ładowaniem “custom”.

 

Możliwość regulacji napięcia oraz natężenia prądu pozwala dostosować parametry prądu ładowania do konkretnego zastosowania.

Podtrzymanie napięcia z Deca Life

Jak wskazują nazwy dodatkowych programów, urządzenia DECA Life świetnie sprawdzają się w roli zasilacza. Mogą zasilać instalację elektryczną pojazdu np. podczas wymiany akumulatora lub dłuższej naprawy. Stosując programy podtrzymujące napięcie chronimy urządzenia elektroniczne pojazdu przed utratą ustawień np. rozkodowaniem radia, czy uszkodzeniem wrażliwych na skoki napięcia czujników i regulatorów. Dzięki temu podczas długotrwałych napraw utrzymamy stabilne napięcie w instalacji bez obciążania baterii w pojeździe.  

 Deca Life to świetna propozycja dla warsztatów samochodowych. Zasilacz można wykorzystać podczas diagnostyki i konfiguracji sterowników, czujników elektronicznych. Ta bardzo przydatna funkcja, która sprawdza się przy naprawie nowoczesnych, bogato wyposażonych pojazdów.

Z kolei w salonach samochodowych lub komisach można wykorzystać urządzenie LIFE do zasilania pojazdów z ekspozycji. Bez względu na to czy mają one zamontowany akumulator, czy nie. Służy do tego program Showroom.

Aktualizacja oprogramowania

Rynek motoryzacyjny cały czas się rozwija. Aby nadążyć za ciągłymi zmianami urządzenie Life ma wbudowany czytnik kart SD. Dzięki czytnikowi łatwo zaktualizujemy oprogramowanie, które steruje pracą urządzenia.

Zabezpieczenie zaawansowanych ustawień hasłem

W urządzeniach Deca Life istnieje możliwość konfiguracji niektórych zaawansowanych ustawień ładowarki. Dostęp do nich chroniony jest hasłem. Wprowadzanie zmian w trybie zaawansowanym wymaga od użytkownika odpowiedniego poziomu wiedzy i doświadczenia oraz znajomości hasła.

Zabezpieczenie hasłem chroni przed wprowadzaniem zmian przez przypadkowe osoby oraz niepowołanym użyciem niektórych funkcji np. Showroom.

Dodatkowe akcesoria

Dla ułatwienia i podniesienia komfortu pracy w warsztatach, salonach samochodowych można dokupić wózek do łatwego i wygodnego transportu prostownika. W wózku można przechowywać niezbędne akcesoria takie, jak np. długie kable (do 5m długości).

 

Deca Life 30 i Life 120 to wielofunkcyjne urządzenia zaprojektowane dla profesjonalistów. Przeznaczone są do pracy z różnego typu akumulatorami 12V. Deca Life łączą w sobie funkcje ładowarki, zasilacza oraz urządzenia do podtrzymania napięcia. Polecane profesjonalistom do warsztatów, salonów i komisów samochodowych.