Deca Class Booster - prostowniki z rozruchem

Prostowniki z rozruchem

W serii Deca Class Booster znajdziemy prostowniki z rozruchem o zróżnicowanych parametrach i możliwościach zastosowania. Większość urządzeń z tej serii służy do ładowania lub rozruchu akumulatorów o napięciu 12 V lub 24 V. Najmocniejsze z nich może naładować akumulatory o pojemnościach od 25 Ah do 2200 Ah.

Podobnie jak większość prostowników firmy Deca produkty z serii Class Booster stosuje się do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych tradycyjnych z płynnym elektrolitem oraz bezobsługowych (MF, AGM, GEL) oraz ich rozruchu.

W urządzeniu wprowadzono rozwiązania, które pozwalają dobrać parametry prądu ładowania odpowiednio do danego akumulatora. Wybrane modele prostowników począwszy od Class Booster 1350 wzwyż, mają funkcję szybkiego ładowania z wyłącznikiem czasowym. Jeśli nie wybierzemy opcji ładowania z wyłącznikiem czasowym lub pracujemy z modelem, który jej nie posiada, musimy ręcznie wyłączyć prostownik. Niektóre modele wyposażone są w pilota do zdalnego rozruchu. Wygodny uchwyt oraz kółka ułatwiają transport urządzenia.

Producent w trosce o bezpieczeństwo użytkowania wprowadził rozwiązania, które chronią przed zwarciem, odwrotną polaryzacją oraz przeładowaniem baterii.

Urządzenia z serii Class Booster możemy używać do konserwacji akumulatorów w autach osobowych, ciężarowych, łodziach, a nawet ciężkich pojazdach budowlanych i rolniczych.