Akumulatory Exide Marine & Multifit

akumulatory do łodzi, kamperów
Seria akumulatorów Exide Marine & Multifit przeznaczona jest do łodzi oraz pojazdów rekreacyjnych np. kamperów i przyczep kempingowych. Pojazdy z tej kategorii mają różne funkcje oraz specyficzne wymagania co do źródeł zasilania. Bardzo często wyposażone są one w kilka baterii o różnym przeznaczeniu. Możemy podzielić je na trzy grupy.
  • Pierwsza z nich to wydajne akumulatory o dużej pojemności do zasilania samego dodatkowego wyposażenia. W tej roli sprawdzą się akumulatory Exide Equipment,  Equipment GEL lub litowo-jonowe Equipment Li-Ion.
  • Drugi rodzaj to akumulatory odpowiedzialne za rozruch silnika i zasilanie podstawowej elektryki. Do tego typu zadań najbardziej nadają się akumulatory Exide Start w technologii AGM lub z płynnym elektrolitem.
  • Trzeci rodzaj to produkty łączące w sobie funkcję akumulatorów rozruchowych i zasilających. Znajdziemy je wśród akumulatorów Exide Dual oraz Exide Dual AGM.

Dobór akumulatorów do tego typu pojazdów jest indywidualna sprawą. Zależy on od tego, jak dużo energii zużywa nasz pojazd i zainstalowane w nim urządzenia elektryczne oraz od intensywności ich eksploatacji. Nieprzerwane zasilanie urządzeń elektrycznych zapewniających bezpieczeństwo i komfort podróżowania generuje ciągły, wysoki pobór mocy. To powoduje głębokie rozładowanie akumulatora podczas podróży. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie dobranie parametrów akumulatora.

Firma Exide wyszła naprzeciw swoim klientom. Aby ułatwić im dobór akumulatora do ich indywidualnych potrzeb, podaje dodatkowy parametr. Jest nim pojemność baterii wyrażona w watogodzinach (Wh). Określa on pojemność akumulatora wyrażoną w watogodzinach na 20 godzin użytkowania bez przekroczenia dopuszczalnego poziomu rozładowania. Dzięki temu dużo łatwiej jest określić, jak długo będziemy mogli czerpać prąd.
Ponadto akumulatory Exide START AGM, Exide Dual AGM oraz Exide Equipment GEL uzyskały certyfikat DNV. Jest on potwierdzeniem ich wysokiej jakości, bezpieczeństwa podczas użytkowania oraz niezawodności. Jest on równocześnie swoistym wyróżnieniem, ponieważ wymienione produkty należą do wąskiego grona akumulatorów kwasowo-ołowiowych, które spełniły wymagania  i uzyskały ten certyfikat.