Deca Class

prostowniki deca Class

Przenośne prostowniki do akumulatorów Deca Class to poręczne, lekkie i proste w obsłudze urządzenia. Przydadzą się w każdym garażu do sezonowego podładowania akumulatora w kosiarce, traktorku ogrodowym, czy samochodzie. A nawet łodzi i samochodzie dostawczym.

Wszystkie modele z serii Class mogą pracować w dwóch trybach napięcia 12 V lub 24 V. Wbudowany mikroprocesor dobiera natężenie prądu ładowania w większości modeli. Jedynie model Class 50 A daje użytkownikowi możliwość regulacji wartości prądu. Analogowy wskaźnik amperomierza pokazuje bieżące natężenie prądu ładowania.

Prostowniki Class zaprojektowano do pracy z akumulatorami kwasowo-ołowiowymi. Zarówno tymi wymagającymi obsługi (WET z płynnym elektrolitem), jak i bezobsługowymi (MF, AGM, GEL). Dzięki temu mają one wiele zastosowań.
Obsługa urządzeń Class jest prosta, jednak wymaga uwagi użytkownika. Należy nadzorować przebieg ładowania i sprawdzać napięcie na biegunach akumulatora. Gdy naładujemy akumulator, musimy samodzielnie wyłączyć prostownik.
Wymienny bezpiecznik chroni urządzenie przed skutkami odwrotnej polaryzacji i zwarcia.
Solidna obudowa, kompaktowe wymiary i wygodny uchwyt zapewniają komfort podczas pracy oraz łatwe przenoszenie i przechowywanie prostownika.