Akumulatory Trojan Motive
do pojazdów użytkowych i maszyn

Akumulatory Trojan do łodzi, wózków golfowych, fotowoltaiki

Serię Trojan Motive stworzono z myślą o użytku w pojazdach i maszynach o średnim i dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną. Aby te wszystkie urządzenia mogły działać, potrzebny jest im pojemny i niezawodny akumulator, który można wielokrotnie doładowywać.

Akumulatory Motive głębokiego rozładowania z płynnym elektrolitem mają wiele zastosowań. Między innymi przeznaczone są do zasilania ciężkiego sprzętu takiego, jak:

  • maszyny sprzątające (zamiatarki, szorowarki itp.),
  •  pojazdy użytkowe, 
  • podnośniki nożycowe, platformowe itp. 

 

Sprawdzą się w urządzeniach napędzanych w pełni elektrycznie, jak i hybrydowych. Akumulatory Motive są wytrzymałe i trwałe oraz niesamowicie wydajne. Produkowane są w wersjach z napięciem 6V i 12V. Zaprojektowane z wykorzystaniem technologii T2 Technology™. Dzięki niej akumulatory osiągają maksymalnie długi czas pracy.

W akumulatorach z płynnym elektrolitem Trojan zastosował następujące rozwiązania

  • Kratkę wyprodukowano według unikalnej technologii Trojan Grid. Służy ona wydłużeniu żywotności akumulatora używanego w trudnych warunkach i wymagających zastosowaniach.
  • Specjalny Maxguard® T2 Separatorpozwala na swobodny obieg elektrolitu i opóźnia tym samym proces stratyfikacji. Skutkiem tego jest wydłużenie żywotności akumulatora przy zmniejszeniu kosztów obsługi np. okresowego doładowywania.
  • Połączenie pasty Alpha Plus® z Technolgią T2 dało specjalną mieszankę pasty. Wykorzystuje się ją do produkcji kratki, aby polepszyć parametry akumulatora. Skutkiem tego jest zwiększenie do maksimum dostępnej pojemności i wydłużenie czasu pracy na jednym ładowaniu.