Akumulatory Exide Dual

Akumulator Exide Dual

Exide Dual to tradycyjny akumulator z ciekłym elektrolitem oraz korkami wentylacyjnymi. Polecany jest do łodzi wyposażonych w jeden zestaw zasilający wszystkie odbiorniki. Dlatego może pełnić dwie funkcje równocześnie tj. akumulatora rozruchowego oraz zasilającego. Można też bezpośrednio zasilać nim wyciągarki elektryczne, pędniki sterujące i silniki wędy ciągnionej.

Exide Dual umieszczony jest w specjalnej obudowie, która obniża poziom emisji gazów. Bezpieczeństwo użytkowania podnosi system centralnego odgazowania z zabezpieczeniem przeciwiskrowym. Płynna konsystencja elektrolitu sprawia, że możliwość montażu ograniczona jest do pozycji pionowej, na podstawie. Akumulator wymaga minimalnej obsługi. Co pewien czas trzeba sprawdzić poziom elektrolitu i poziom naładowania. Zadanie to ułatwia specjalny wskaźnik.

 

W przypadku akumulatorów wielofunkcyjnych, takich jak Exide Dual, czerpiemy z nich prąd w dwóch sytuacjach:
  • podczas rozruchu silnika – jest to krótkotrwały, lecz wysoki pobór,
  • w trakcie zasilania innych urządzeń elektrycznych – wówczas mamy zmienny pobór prądu.

  • Obie sytuacje powodują spadek napięcia akumulatora. Sprawiają, że zwykle podczas użytkowania jest on częściowo rozładowany. Jednak wzmocniona konstrukcja gamy DUAL i zastosowanie odpowiedniej procedury ładowania, zapewniają najlepsze parametry i czas eksploatacji. Przy pojemności od 350 Wh do 2100 Wh akumulatory te są najlepszym wyborem dla większości łodzi rekreacyjnych, w których wszystkie odbiorniki zasilane są z jednego źródła.