RECO ARCTIC CLASSIC

prostownik samochodowy reco

Produkty z serii Arctic Classic to proste w obsłudze, klasyczne prostowniki do akumulatorów. Przeznaczone są do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych otwartych i bezobsługowych z ciekłym elektrolitem o napięciu 12V.

Tego typu akumulatory używane są w motocyklach, samochodach osobowych, samochodach dostawczych oraz ciągnikach rolniczych, posiadających instalację elektryczną o napięciu nominalnym 12V.

Zakres pojemności akumulatorów, które możemy naładować prostownikami Arctic, jest szeroki.  W związku z tym, aby proces ładowania przebiegał prawidłowo, musimy dobrze ustawić parametry prądu ładowania. Przy pomocy jednego z przełączników możemy wybrać właściwą wartość prądu ładowania, odpowiednią dla pojemności ładowanego akumulatora.

Podczas pracy prostownik Arctic Classic wymaga nadzoru użytkownika. W tym czasie należy regularnie kontrolować wskaźnik ładowania oraz gazowanie akumulatora.

Urządzenie oprócz funkcji ładowania ma również funkcję testowania, która pozwala ocenić stan naładowania akumulatora, znajdującego się w spoczynku.

Przełącznik do wyboru parametrów ładowania

Wymienny bezpiecznik chroni obwód ładowania przed uszkodzeniem na wypadek przypadkowego zwarcia zacisków kabli ładujących lub odwrotnego podłączenia biegunów.

Uwaga: model Arctic Classic 12V/24V CL30 służy do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych otwartych i bezobsługowych z ciekłym elektrolitem o napięciu 12V lub 24V.