Jaki akumulator do kosiarki wybrać

Szukasz odpowiedniego akumulatora do swojej kosiarki lub traktorka ogrodowego? Wybór może być przytłaczający, ale nie martw się! W tym artykule dowiesz się, jak dobrać idealny akumulator do Twojego urządzenia.

Jaki akumulator do kosiarki wybrać?

Pierwsze oznaki wiosny i rozpoczynająca się wegetacja to sygnał dla ogrodników i działkowców do przygotowania sprzętu ogrodniczego. To też dobry moment, żeby uruchomić kosiarki, traktorki ogrodowe, glebogryzarki i im podobne. Jeśli byliście przezorni i zadbaliście w zimie o zamontowane w nich akumulatory, raczej nie powinniście mieć problemów z odpaleniem sprzętu. Jeśli natomiast o tym zapomnieliście, zaczniecie wiosenne porządki od szukania odpowiedzi na pytania : Jaki akumulator do kosiarki wybrać? Tani czy markowy? Żelowy, czy zwykły? I najważniejsze z nich: Gdzie kupić dobry akumulator do kosiarki?

Odpowiedzi możecie szukać w internecie. Jednak najlepiej zasięgnijcie rady fachowców od akumulatorów do kosiarek. Znajdziecie ich w sklepach z logiem Dostawcy Prądu m.in. w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i wielu innych miastach.

Jak dobrać akumulator do kosiarki lub traktorka ogrodowego?

Szykując się do zakupu nowego akumulatora do kosiarki, kieruj się zaleceniami producenta. Potrzebne informacje znajdziesz na naklejce starego akumulatora. Możesz też poszukać ich w instrukcji obsługi urządzenia. Co musisz wiedzieć? Otóż najważniejsze parametry to:
  • napięcie,
  • pojemność (wyrażona w Ah),
  • układ biegunów (z prawym, czy lewym plusem),
  • wymiary obudowy (szerokość, długość, wysokość)
  • typ (z płynnym elektrolitem, żelowy, AGM).
Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest napięcie akumulatora. Sprawdź specyfikację swojej kosiarki lub traktorka ogrodowego i upewnij się, że wybierasz akumulator o odpowiednim napięciu. Zazwyczaj spotykane są modele 6V lub 12V.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest pojemność akumulatora. Dobrze dobrana pojemność, pozwala na długie koszenie trawnika bez konieczności ładowania. Jeśli przeważającą część Twojego ogrodu pokrywa trawnik i koszenie trawy zajmuje dużo czasu, rozważ zakup bardziej pojemnego akumulatora. O szczegóły, jak dopasować pojemność akumulatora, zapytaj sprzedawcę.

Nie zapomnij również sprawdzić wymiarów baterii. Upewnij się, że będzie pasować do miejsca przeznaczonego dla niej w Twoim urządzeniu. Przed zakupem dokładnie zmierz przestrzeń dostępną pod baterię w swojej kosiarce lub traktorku ogrodowym.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na technologię stosowaną w danym modelu. Istnieją różne rodzaje baterii. Tradycyjne kwasowo-ołowiowe z płynny elektrolitem. A także bezobsługowe i bezpieczne od wycieków akumulatory żelowe oraz AGM. Każda z tych technologii ma swoje zalety i wady, więc wybierz taką, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Mając te informacje, zastanów się nad wyborem producenta. Sprawdzone i polecane przez nas marki akumulatorów do kosiarek to: Tuborg Garden, Yuasa, Fulbat. Oferowane przez nas produkty pasują do kosiarek lub traktorków ogrodowych takich marek jak:

Briggs&Stratton, MTD, Honda, Stihl, Partner, Stiga, John Deere, Murray, Kubota, Mcculloch, Husqvarna, Craftsman.

 

Akumulator do kosiarki - cena

Cena akumulatora do kosiarki zależy od technologii produkcji, pojemności oraz marki. Najtańszą opcją są tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowiowe z płynnym elektrolitem. Nieco droższe są akumulatory żelowe lub AGM. Jednak ich zaletą jest dłuższa trwałość oraz zdolność do pracy cyklicznej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto porównać ceny sklepów stacjonarnych, sklepów internetowych, platform sprzedażowych.

Wybierz taki model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania pod względem czasu pracy, niezawodności, ceny. Gdy już kupisz nowy akumulator, dowiedz się, co zrobić, żeby działał jak najdłużej. Przeczytasz o tym w artykule „Jak dbać o akumulator do kosiarki, traktorka ogrodowego?”
Teraz pozostaje Ci cieszyć się koszeniem trawy, bez obaw o problemy z zasilaniem.

Masz pytania?