Jaki akumulator do zabawki?

Akumulatory do zabawek 6V, 12V

Odwiedzając sklepy z zabawkami, daje się zauważyć coraz większą liczbę i różnorodność zabawek elektronicznych i elektrycznych. Wśród nich na popularności zyskują samochodziki, skuterki czy motorki elektryczne dla dzieci. Mało kto wie, że mimo iż są to zabawki dla kilkuletnich dzieci, zasilane są akumulatorami kwasowo-ołowiowymi podobnymi do tych w prawdziwych skuterach, quadach, czy motocyklach. W zależności od modelu wyposażone są w akumulatory 6V lub 12V. Zaleca się montować akumulatory żelowe lub AGM jako akumulatory do zabawek elektrycznych. Posiadają one tę dobrą cechę, że są zabezpieczone przed wyciekaniem elektrolitu. Wynika to z ich budowy. Elektrolit wiązany jest wewnątrz akumulatora w formie gęstego żelu lub jest wchłaniany przez specjalne maty absorpcyjne. Dzięki temu, nawet jeśli pojazd mocno się przechyli, elektrolit nie wydostanie się na zewnątrz.

Gdzie kupić akumulator do samochodziku, zabawki?

Akumulatory do zabawek to baterie żelowe lub AGM rzadziej litowe. Jeśli zużyje nam się akumulator w zabawce, wystarczy udać się do najbliższego dobrego sklepu z akumulatorami lub zamówić przez internet. Na pewno tego typu akumulatory kupicie w sklepach z logiem Dostawcy Prądu, a także w hurtowniach akumulatorów takich, jak np. Akumar S.C. w Swarzędzu. Godnym polecenia jest sklep internetowy prostowniki-akumulatory.pl.

Znajdź najbliższy sklep Dostawcy Prądu.

W tych punktach znajdziesz szeroki wybór akumulatorów do zabawek. A także fachowych doradców, którzy od kilkunastu lat z powodzeniem zaopatrują zmotoryzowanych Polaków.

Jaki akumulator do samochodziku, zabawki?

Zanim udamy się do sklepu, sprawdźmy jakie napięcie i pojemność miał poprzedni akumulator. Te informacje znajdziemy w instrukcji obsługi lub na etykiecie starej baterii. Istotne znaczenie ma dobór pojemności akumulatora do samochodziku. Od tego parametru zależy długość czasu jazdy zabawką. Im większa pojemność, tym dłużej dziecko będzie mogło jeździć, a opiekun rzadziej będzie doładowywał akumulator. Zmierzmy też wymiary przestrzeni przeznaczonej na zamontowanie akumulatora. A także zwróćmy uwagę na rodzaj zacisków (chodzi o ich szerokość). Sprzedawca, mając te informacje, będzie wiedział, jaki akumulator będzie pasował do naszego pojazdu.

Do zasilania mniejszych zabawek oraz innych przydatnych urządzeń potrzebne są:

 • baterie alkaliczne AA lub AAA,

 • akumulatorki AAA lub AA,

 • baterie CR zwane też guzikowymi lub pastylkowymi.

Baterie AA, akumulatorki AAA

W życiu codziennym bardzo często ułatwiamy sobie wiele czynności, korzystając z urządzeń elektronicznych. Do ich działania niezbędne są alkaliczne baterie AA, AAA lub akumulatorki AAA, AA. Oba wymienione typy baterii dostarczają prąd o napięciu 1,5 V, a akumulatorki mają napięcie 1,2V. W wielu urządzeniach montowanych jest kilka takich bateryjek lub akumulatorków tego samego rodzaju, aby uzyskać większe napięcie dostarczanego prądu. Różnią się między sobą wielkością, a co za tym idzie pojemnością. Dzięki nim będą działać m.in.:

 • pilot do tv, radioodtwarzacza, urządzeń audio,

 • zegary, termometry, ciśnieniomierze medyczne

 • zabawki takie jak np. lalki, pojazdy zdalnie sterowane, pozytywki, interaktywne zwierzątka itp.

 • aparaty fotograficzne, kamery, lampy błyskowe,

 • termostaty pokojowe, sterowniki do np. pieca c.o.,

 • łańcuchy LED, latarki, lampki rowerowe,

 • przenośne radia, pady do gier,

 • bezprzewodowe myszki, klawiatury, głośniki, itp.

Ceny baterii AAA lub AA zaczynają się od kilkudziesięciu groszy. Te najtańsze mają na ogół krótką żywotność. Dlatego warto wydać ciut więcej i zakupić produkt renomowanej firmy np. baterie AA Duracell lub Duracell Ultra. Ich producent zapewnia, że mogą działać 10, a nawet 20 razy dłużej od produktów innych producentów.

Poznaj ofertę baterii alkalicznych dostępnych w sklepach Dostawcy Prądu.

Niestety wadą baterii jest to, że nie można ich doładowywać i po zużyciu, nadają się tylko do wyrzucenia. Inaczej jest z akumulatorkami. Można je wielokrotnie doładowywać, odpowiednio dobraną ładowarką. Jednak cena zestawu akumulatorków z ładowarką jest duża wyższa niż samych baterii.

Pamiętajmy, że baterie i akumulatorki zawierają szkodliwe dla środowiska substancje. Dlatego nie należy wyrzucać ich do śmieci zmieszanych, a do specjalnych pojemników. Utylizując je we właściwy sposób, przyczyniamy się do dbania o naszą planetę, ograniczamy skażenie środowiska, a użyte do ich produkcji materiały mogą być wtórnie przetworzone. Takie pojemniki na zużyte baterie AA, AAA lub akumulatorki znajdziesz między innymi w sklepach Dostawcy Prądu w Koninie, Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Szczecinie, Toruniu, Włocławku, czy Wrocławiu, a także w większości marketów i centrach handlowych.

Dowiedz się, jak zbudowana jest bateria oraz jak bezpiecznie używać baterii.

Ładowarki do baterii, czy akumulatorków – która nazwa jest poprawna?

Klienci często używają potocznego określenia „ładowarka do baterii AA lub AAA”. Jest to błędne określenie, ponieważ baterii nie wolno doładowywać. Ładowarki przeznaczone są do ładowania wyłącznie akumulatorków AAA lub AA. Zatem prawidłowa nazwa to ładowarka do akumulatorków. Z jej pomocą możemy podładować jednocześnie 2 lub 4 akumulatorki tego samego typu. Ich ładowanie zajmuje nieco czasu. Dlatego dobrze jest mieć kilka naładowanych akumulatorków w zapasie. Wówczas szybko dokonamy wymiany i zachowamy płynność działania zasilanego nimi urządzenia.

Sprawdź ofertę akumulatorków AA, AAA Duracell oraz ładowarek.

Baterie CR, baterie pastylkowe

Urządzenia elektroniczne są coraz mniejszych rozmiarów. Dlatego do ich zasilania używamy litowych baterii CR. Nazywane są bateriami pastylkowymi lub guzikowymi, ponieważ kształtem i rozmiarami przypominają te przedmioty. Popularne modele to baterie CR 2025, CR 2016, CR 2032, CR 1620. Mimo małych rozmiarów i niewielkiej masy dostarczają prąd o napięciu 1,5 V lub 3 V. Baterie CR używane są m.in. w:

 • pilotach do samochodów, alarmów, bram,

 • zegarkach, smartwatchach,

 • kalkulatorach,

 • elektronicznych wagach kuchennych, łazienkowych,

 • zabawkach dla dzieci.

 

Sprawdź ofertę baterii litowych w naszym sklepie internetowym.

Niestety zabawki i inne urządzenia elektroniczne zasilane bateriami często sprzedawane są bez nich. Dlatego kupując bliskim elektroniczny prezent lub zabawkę dla dziecka na Boże Narodzenie, Dzień Dziecka, czy komunię upewnijmy się, czy zawiera również baterie lub akumulatorki. Jeśli nie — dokupmy je. Dzięki temu obdarowani będą mogli od razu cieszyć się i korzystać z prezentu w pełni.

Categories

Masz pytania?